Wnętrza w stylu vintage – modne i wygodne

Styl vintage we wnętrzach jest coraz bardziej popularny. To przede wszystkim efekt zmiany w podejściu do naszej planety i jej zasobów. Stare przedmioty zaczynają być coraz bardziej cenione za oryginalność, design oraz solidność wykonania.

Nie bez znaczenia są też używane do ich produkcji naturalne i trwałe materiały. Po co wyrzucać coś, co może posłużyć jeszcze wiele lat ? A do tego jest piękne i intrygujące.

Aranżacje vintage – to warto wiedzieć

Wnętrza w stylu vintage są bardzo oryginalne i nietypowe. Stare meble i sprzęty przeżywają w nich drugą młodość. Nie chodzi tu jednak ani o luksusowe antyki, ani o zwykłe brzydkie wersalki. Liczy się przede wszystkim doskonałe wzornictwo z minionych lat oraz niebanalność. Styl vintage pozwala na wiele. Można zestawiać nowe ze starym. Klasyczne z nowoczesnym. Nikogo nie powinna zdziwić metalowa kozetka znana z dawnych przychodni lekarskich ustawiona na honorowym miejscu w salonie.

Harmonijne połączenie przedmiotów z przeszłości z teraźniejszością wymaga jednak odwagi i pewnej dozy szaleństwa. Nie mówiąc już o smaku i wyczuciu stylu. Trzeba być kreatywnym i pomysłowym.

Najbardziej poszukiwany fotel i inne ciekawostki

Styl vintage nie polega, przynajmniej w założeniach, na kupowaniu mebli w sklepie. Chodzi o to by „upolować” stare nietuzinkowe przedmioty. To może być niezwykła bakelitowa patera po babci albo biurko z apteki, w której pracowała siostra kolegi. Istnieją oczywiście osiągające wysokie ceny przedmioty kultowe. Należą do nich między innymi najsłynniejszy fotel PRL-u „Chierowski model 366” czy super wygodny i bardzo popularny fotel „lisek”. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by odkryć kolejne perełki designu z dawnych lat.