Do jakich stylów wnętrzarskich pasują drewniane fotele?

Drewniane fotele niektórym kojarzą się z minionymi epokami. Inni natomiast widzą w nich nowoczesny i designerki produkt, który idealnie pasuje do współczesnych wnętrz. Jedni i drudzy mają rację, ponieważ obecnie drewniane meble przeżywają swój renesans. Sprawdź, w jakich dwóch stylach wnętrzarskich sprawdzą się doskonale i jak je zaaranżować.

Idealne miejsce na drewniany fotel – styl skandynawski

Styl skandynawski charakteryzuje się licznymi nawiązaniami do natury. To właśnie tutaj furorę robią produkty wykonane z naturalnych materiałów, takich jak kamień, szkło, len, bawełna czy właśnie drewno. Z tego względu drewniany fotel w skandynawskich pomieszczeniach sprawdzi się doskonale. Możesz postawić na model w naturalnej barwie lub też na wersję malowaną na biało, ponieważ to właśnie ten kolor często używany jest do aranżacji pomieszczeń inspirowanych rozwiązaniami od Skandynawów. Drewniany fotel doskonale będzie wyglądał w towarzystwie lnianych koców, bawełnianych poduszek oraz tuż obok dużych donic z pokaźnej wielkości roślinami.

Jak zaaranżować drewniany fotel w stylu boho?

Drugim stylem, do którego również świetnie będzie pasował drewniany fotel, jest klimat boho. Królują w nim jasne kolory, łapacze snów, roślinność oraz frędzle. Taki model krzesła w naturalnej barwie świetnie przełamie nudną kolorystykę.

Aby jednak nie wyróżniał się zbyt mocno, możesz na nim położyć:

  • jasny koc;
  • poduszkę z frędzlami;
  • grubą narzutę.

Drewniane krzesło będzie także dobrze korespondować z roślinnością, której nie powinno brakować w stylu boho. Dzięki temu pokój stanie się wyjątkowo przyjemny.