Rzeźbione w drewnie meble – czy warto i skąd zamawiać?

Styl drewnianych mebli w domu nadaje wnętrzom niepowtarzalnego uroku i mistyczności. Niecodziennym jednak produktem luksusowym, który można otrzymać spod rąk artystów są meble wykonywane na zamówienie. Charakteryzują się one nie tylko solidnym wykonaniem, ale również przepięknymi zdobieniami, które dodatkowo są unikatowe i spersonalizowane.

Meble rzeźbione w drewnie – styl i klasa

Oczywiście nie do każdego rodzaju wnętrza rzeźbione meble wykonywane pod indywidualne zamówienie będą pasować. Tutaj należy przemyśleć ogólny design panujący w danym domu czy pomieszczeniu. Nieliczni decydują się na zamówienie takich egzemplarzy. Co skłania ludzi do zakupu tych produktów? Przede wszystkim ich wyjątkowe piękno i jakość. Szafy, łóżka czy komody mogą bowiem wyglądać jak te rodem z barokowych wnętrz zamków. Wykonywane są z solidnego i drewna, dodatkowo pokrywa się je specjalnymi preparatami by mogły cieszyć oczy latami bez najmniejszych uszczerbków. Zdobienia i rzeźby natomiast to osobny aspekt, który warto poruszyć. Zagłówki łóżek czy fronty szaf przedstawiać mogą przeróżne sceny i ukazywać leśne zwierzęta, piękne kwiaty, wzory o regularnych kształtach czy inne dowolnie wybrane motywy. Twórca i zarazem artysta jaki podejmuje się zlecenia przeprowadza wywiad i zbiera niezbędne dane do stworzenia mebla, dzięki czemu klient ma pełną satysfakcję z personalizacji produktu.

Stolarzy takich jest niewielu, warto szukać ich ogłoszeń w Internecie lub zamówić egzemplarze z polecenia osób, które już nabyły takie meble. Co do ceny takich przedmiotów należy się tutaj liczyć z wysokimi stawkami, ponieważ są to dobra luksusowe wykonywane od początku do końca pracą ludzkich rąk. Proces produkcji trwa zdecydowanie dłużej, a każdy szczegół jest dopieszczany tak, by mebel odznaczał się najlepsza jakością i przepięknym wyglądem.