Jak dobierać meble i kolory w mieszkaniu ze stylem skandynawskim?

Gdyby zajrzeć do polskich domów, zapewne znalazłoby się przekrój przez wszystkie style aranżacji wnętrz, włącznie z brakiem jakiejkolwiek koncepcji i zamysłu. Ciekawe, że wybór stylu związany jest z wiekiem, wydaje się, że im młodsi użytkownicy tym chętniej sięgają oni po wzorce skandynawskie, z wielu powodów, również rosnącej popularności w turystyce międzynarodowej.

Scandi natural, naturalny dobór kolorów 

Styl skandynawski wyrósł z rustykalnego dla państw półwyspu stylu. U nas początkowo też wykorzystywany był głównie do wystroju kuchni i jadalni, jako jedynych pomieszczeń, gdzie nowoczesna rustykalność wpisze się we wszystkie funkcjonalności. Z czasem jednak scandi natural rozszerzał się na pozostałe pomieszczenia użytkowe domów i mieszkań.

Styl ten doskonale wpisuje się bowiem we współczesne trendy nie tylko aranżacji wnętrz, ale i życia. Minimalizm, prostota w formie, monochromatyczne barwy, naturalne materiały i surowce, kolory ziemi, naturalne oświetlenie, biel, bawełna, szkło.

Wszystkie te elementy idealnie się ze sobą komponują bez względu na to, który czynnik miałby przeważać w aranżacji. Co więcej, ich połączenie prowadzi do efektu przytulności i poczucia ciepła. Wystarczy kilka detali tekstylnych, miękkość obić, świece i złamanie nadmiaru bieli, by otrzymać pełne światła, minimalistyczne, ale przytulne pomieszczenie w stylu skandynawskim.

Styl ten najłatwiej wykorzystać w kuchniach, zwłaszcza, że za tym trendem doskonale nadąża przemysł, ale warto pokusić się o wprowadzenie go do całego mieszkania, salonu i sypialni, by otrzymać spójną, pełną naturalnego światła aranżację, nowoczesną i przyjazną do mieszkania.