Jak wykorzystać poduszki w dekoracji domu?

Poduszki są dość uniwersalnym elementem dekoracyjnym, którego nie może obecnie zabraknąć w żadnym domu czy mieszkaniu. Zazwyczaj umieszcza się je w pomieszczeniach takich jak sypialnie lub w jadalni, choć można je również umieścić w innych miejscach, np. na tarasie lub w pokoju wypoczynkowym. Ważne jest w każdym momencie, aby wiedzieć, jak je połączyć i jak najlepiej wykorzystać ich dekorację. Dobrą rzeczą w poduszkach jest to, że są one uniwersalne, ponieważ poszewki są łatwe do zmiany i możesz bawić się z różnymi kolorami, aż znajdziesz pożądany wystrój w pokoju domu, w którym umieścisz poduszki.

Maksymalnie trzy odcienie

Kiedy zaczynasz dekorować poduszkami, koniecznie musisz wiedzieć, jak dobrać odpowiednie kolory do reszty wystroju w Twoim domu, aby w ogóle nie kolidowały z resztą wystroju. Czasami połączenie kolorów nie jest właściwe i może zniszczyć wystrój samego pomieszczenia. Jeśli chcesz dobrze trafić i połączyć różne kolory, najlepiej bawić się maksymalnie trzema odcieniami.

Najlepiej, aby główny kolor poduszki był taki sam jak kolor sofy lub narzuty w sypialni. W ten sposób bardzo trudno jest się pomylić i można uzyskać wspaniałą dekorację w wybranym pomieszczeniu. Jeśli sofa lub narzuta ma wzorzyste kolory, najlepiej wybrać gładkie kolory dla poduszek, których używasz. Jeśli nie chcesz zbytnio komplikować sobie życia, możesz również zdecydować się na podobne nadruki na samych poduszkach i w ten sposób mieć pewność, że styl dekoracyjny będzie właściwy.

Trzy odcienie powinny być zbliżone do tych, które występują na kanapie czy narzucie. Nie należy zatem decydować się na odcienie zupełnie od siebie różne, ponieważ połączenie różnych kolorów może niekorzystnie wpłynąć na wystrój danego pomieszczenia. Wiele osób decyduje się na łączenie różnych i różnorodnych kolorów pomiędzy poduszkami a sofą czy pościelą, ale efekt końcowy może być daleki od oczekiwań.

Mieszanie różnych kształtów i faktur

Kolejnym dużym błędem, jaki większość ludzi popełnia przy dekorowaniu poduszkami, jest kupowanie ich wszystkich w tym samym kształcie i rozmiarze. Jednak najlepszym sposobem na osiągnięcie naprawdę zadowalającego efektu jest zakup poduszek o różnych kształtach — kwadratowych, okrągłych czy prostokątnych. Połączenie poduszek o różnych kształtach jest idealne do uzyskania dobrej dekoracji czy to w sypialni, czy w salonie.

Jeśli chcesz udekorować sofę w salonie, możesz zdecydować się na umieszczenie dwóch dużych poduszek po bokach i dwóch mniejszych, które będą je podtrzymywać. W środkowym obszarze sofy można zdecydować się na umieszczenie dłuższej poduszki. Takie połączenie doskonale sprawdza się podczas dekorowania sofy poduszkami. Następnie baw się i łącz kolory, aby uzyskać piękną dekorację w całym salonie.

W sypialni można zdecydować się na pary poduszek, aby stworzyć atrakcyjny efekt geometryczny. Możesz również zdecydować się na umieszczenie dwóch większych poduszek w obszarze poduszki i umieścić dwie mniejsze tuż pod nimi, aby stworzyć atrakcyjną dekorację. Jeśli chodzi o kolory, to warto położyć dwa różne odcienie na dwóch większych poduszkach i to samo zrobić z dwoma mniejszymi. W ten sposób powstaje krzyżowa dekoracja, która doskonale komponuje się z łóżkiem.

Oprócz jednolitych kolorów, przy dekorowaniu poduszkami bardzo dobrze sprawdzają się również nadruki, więc nie trzeba się ich bać. Kluczem jest przestrzeganie szeregu zasad, które pomogą Ci uzyskać odpowiednią kombinację. Obecnie bardzo modny na poduszkach stał się brokat, coś, co można wykorzystać pod warunkiem, że się nie przesadzi, bo efektem może być zbyt przesadzona dekoracja.

Podsumowanie

Poduszki to wspaniałe akcesoria dekoracyjne, które są koniecznością w Twoim domu, ponieważ pomagają jeszcze bardziej podkreślić wystrój niektórych najważniejszych obszarów Twojego domu, takich jak sypialnie lub salon. Nie musisz zbytnio komplikować sobie życia i zastosuj się do powyższych rad, aby Twoje poduszki „nie kolidowały” z resztą wystroju w Twoim domu.

Artykuł powstał dzięki współpracy z portalem https://www.shower.pl/.