Czym jest „trend alert” we wnętrzach?

Moda projektowa wnętrz przesuwa się jak kalejdoskop. Istnieją różne style, rozwiązania i pomysły na organizację miejsca w naszym domu, które zmieniają się z roku na rok. Co zaskakujące, metal staje się coraz bardziej popularny w projektowaniu wnętrz. Dlaczego metal we wnętrzach jest teraz tak popularny? Jakie meble metalowe powinienem kupić? Gdzie należy stosować metalowe wykończenia? Zachęcamy do czytania.

Surowe aluminium, błyszczącą miedź i stonowany blachy z blachy mogą być dominującą cechą w pokoju, nadając wnętrzu funkcję i charakter. Ze względu na bogactwo, różnorodność i właściwości metali, ciekawe pomysły na aranżacje można wykorzystać w praktycznie każdej przestrzeni.

Metalowe dekoracje i meble – czy to dobry pomysł?

W odniesieniu do międzywojennego, modernistycznego hasła „miasto, masa, maszyna”, surowość metalu jest powiązana z miłością prostoty i wyrafinowanego smaku. Jak wiadomo kolory wnętrza wpływają na nasze samopoczucie, podobnie też rodzaj materiału na to wpływa i nie tylko. Metalowe balustrady, ramki drzwi, a nawet metalowe lampy mogą przekształcić wnętrze w takie, które jest bardziej przemysłowe, kreatywne i współczesne.

Warto zastanowić się, jakiego rodzaju metalu chcemy użyć i w jakiej formie przy planowaniu układu pokoju. Mosiężne elementy wyglądają zupełnie inaczej niż złącze ze stali nierdzewnej, wymagają różnych zabiegów opieki i mają inny wpływ na ogólne postrzeganie wnętrza. Bądźmy więc ostrożni, uważni i konsekwentni w naszym wyborze metalu dla wnętrza. Metalowe detale używane w tym samym pokoju powinny się uzupełniać, a nie konkurować.

Dowiedz się więcej o specyfice trend alert!

W kuchni coraz częściej stosuje się metale. Metalowa kuchnia pojawia się w restauracji kuchni. Metal jest odporny na środki korozji i czyszczenia, co ułatwia utrzymanie. Blask surowca odbija światło i rozjaśnia przestrzeń, zachęcając ludzi do pracy.

W projekcie wnętrz można stosować różne metale i stopy. Najpopularniejsze są surowa lub malowana stal, mosiądz, chrom, aluminium i miedź. Oczywiście nie jest to wyczerpująca lista metali, które są dziś popularne w projektowaniu wnętrz. Rynek dekoracji wnętrz jest dynamiczny, a nowe i interesujące rozwiązania pojawiają się regularnie. Żelaza staje się również coraz bardziej popularna.