Inteligentny dom – jakie funkcje oferują lodówki smart?

Coraz częściej w mediach pojawia się określenie „dom inteligentny”, czyli taki, w którym królują nowoczesne urządzenia. Ułatwiają nam one wykonywanie codziennych obowiązków, ale też w znaczącym stopniu przyczyniają się do oszczędzania energii. Inteligentny dom ma o wiele więcej zalet, jednak w tym artykule dowiesz się przede wszystkim o lodówkach smart. Jakie funkcje oferują i dlaczego warto wybrać markę Samsung?

Inteligentny dom, czyli jaki?

Inteligentny dom to pojęcie, które określa budynki i mieszkania wyposażone w systemy i urządzenia automatyki domowej. Ich zadaniem jest ułatwienie wykonywania wielu czynności, ale też zapewnienie bezpieczeństwa i oszczędności. Urządzenia mogą być połączone w jeden system za pomocą centralki, czyli nadrzędnego urządzenia, zarządzającego pozostałymi. Sterowanie i wydawanie poleceń możliwe jest też dzięki aplikacji na telefon.

Do systemów automatyki domowej zaliczyć można m.in. systemy oświetlenia, monitoringu, klimatyzacji czy ogrzewania. Ponadto inteligentne mogą być też konkretne urządzenia takie jak zmywarki, pralki, lodówki czy odkurzacze. Do wyboru masz systemy podłączane przewodowo lub bezprzewodowo. Obecnie dużo większą popularnością wydają się cieszyć te drugie, ponieważ ich instalacja w domu inteligentnym jest o wiele prostsza.

Lodówki smart – zaawansowane funkcje

Nowoczesne lodówki mają bardzo zaawansowane funkcjonalności. Poza już standardową technologią No Frost możesz liczyć również na inne, takie jak Power Cooling, All-Around Cooling czy SpaceMax™, w które została wyposażona np. lodówka Samsung smart Grand+. Jednak lodówki smart dają dużo więcej funkcjonalności, jak np. możliwość personalizacji ustawień, a także sterowanie nimi całkowicie zdalnie.

Warto również wspomnieć o energooszczędności lodówek smart. Wśród inteligentnych urządzeń Samsung znajdziesz takie, które mają klasę energetyczną A, czyli są oszczędne. Jednak to nie wszystko. Na uwagę zasługuje aplikacja do lodówki Samsung SmartThings*, za pomocą której nie tylko możesz sterować nią zdalnie, ale też włączyć tryb oszczędzania energii – AI Energy. Na czym on polega? W modelach takich jak Bespoke czy Grand+ możliwa jest optymalizacja zużycia energii, która bazuje na wzorcach, takich jak częstotliwość otwierania drzwi czy szybkość pracy kompresora. Dzięki niej możesz zaoszczędzić nawet 15% energii w skali całego roku**.

Multimedialna lodówka Samsung smart

Świetnym przykładem inteligentnej lodówki jest Family Hub od Samsung. Charakteryzuje się ona przede wszystkim wyświetlaczem, na którym możesz zapisywać notatki, dodawać ważne daty w kalendarzu czy sprawdzać pogodę. Co więcej, możesz oglądać na niej treści z telewizora Samsung Smart***, a nawet wyświetlać aplikacje, dostępne w Twoim telefonie****. Urządzenie daje Ci też możliwość przeglądania internetu*****, odbierania i nawiązywania połączeń za pomocą komend głosowych****** czy wyszukiwania przepisów i planowania posiłków. Aplikacja do lodówki Samsung umożliwi Ci też sprawdzenie zawartości lodówki nawet w czasie robienia zakupów w sklepie. To wszystko dzięki kamerom, znajdującym się we wnętrzu urządzenia.

Lodówka Samsung smart to coś więcej niż tylko lodówka. To multimedialne centrum dowodzenia w Twojej kuchni.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

*Aplikacja SmartThings jest dostępna dla urządzeń z systemem Android (wersja systemu operacyjnego 6.0 lub wyższa) oraz iOS (wersja systemu operacyjnego 10.0 lub nowsza). Wymaga podłączenia do sieci Wi-Fi oraz konta Samsung Account.

**Wyniki testu pochodzą z porównania ustawionej fabrycznie temperatury z włączonym trybem oszczędzania AI do temperatury bez trybu oszczędzania AI. Poszczególne wyniki mogą się różnić. Zmiany temperatury mogą wpłynąć na stan produktów przechowywanych w lodówce. Przed włączeniem trybu oszczędzania AI sprawdź, co masz w lodówce i zamrażarce. Pamiętaj, że samo włączenie trybu zapisywania AI nie aktywuje automatycznie algorytmu zapisywania.

***Kompatybilne telewizory: modele Smart TV z lat 2015–2017: seria J/K/MU6400 lub nowsze, modele Smart TV z roku 2018: seria NU7400 lub nowsze, modele Smart TV z roku 2019: seria Q60R lub nowsze, modele Smart TV z lat 2020–2021: seria Q70 lub nowsze oraz telewizory lifestyle’owe (The Frame, The Serif i The Sero – z wyłączeniem The Frame 32”). Prosimy sprawdzić kompatybilność nowych telewizorów na samsung.com. Opcja ta może nie działać, jeśli oprogramowanie telewizora Samsung TV zostało zmienione.

****Kompatybilność z najważniejszymi aplikacjami dostępnymi w modelach Samsung Galaxy S6 lub nowszych obsługujących Android 8.1 lub nowszy.

*****Odwiedzane strony mogą nie być poprawnie wyświetlane, jeśli nie są zgodne ze standardem sieciowym (HTML5). W zależności od polityki danej strony niektóre funkcje mogą nie być obsługiwane.

******Możliwość odbierania połączeń przy pomocy komendy głosowej jest dostępna w każdym smartfonie, jednak głosowe nawiązywanie połączenia jest obsługiwane wyłącznie przez smartfony Samsung Galaxy.