Drewniane meble – czy jest coś bardziej trwałego?

Najbardziej solidnym materiałem do wykonania mebli jest niewątpliwie drewno. Najczęściej do produkcji mebli używa się drewna dębowego, ponieważ jest twarde i solidne.

Długowieczne meble drewniane

Oczywiście to nie jedyny gatunek, ponieważ na rynku można spotkać również meble olchowe, bukowe czy jesionowe. Każdy z tych gatunków ma swój urok i wielbicieli, ale jedno jest pewne – niezależnie jaki gatunek drewna wybierzesz meble, będą zdecydowanie bardziej długowieczne niż meble plastikowe czy ze sklejki. Oczywiście wiąże się to z większym kosztem zakupu, ale kwota podzielona przez lata użytkowania z pewnością okaże się niższa niż zakup tańszych zamienników.

Pamiętasz drewniane krzesła, które stały w domu Twoich dziadków. Dawno niemodne, ale nadal bardzo solidne. To jest właśnie kwintesencja drewna. Sam materiał będzie modny zawsze, więc jeśli postawisz na drewniane wyposażenie domu czy mieszkania nie musisz obawiać się o zmieniające się trendy wnętrzarskie. Stół do jadalni będzie zawsze zachwycał Twoich gości i wzbudzał w nich zazdrość, ponieważ jeśli sami posiadają stoły plastikowe, doskonale widzą ślady użytkowania na nich. Każde niewielkie suniecie talerzem po stole, powoduje duże rysy, które są nieusuwalne. Zupełnie inaczej niż w przypadku mebli drewnianych. Tutaj nawet jeśli powstanie zarysowanie można je w szybki sposób usunąć bez szkody dla mebla.

Dodatkowo meble drewniane nie tracą na cenie. Jeśli z jakichś powodów zdecydujesz się na sprzedaż na przykład rzeczonego stołu, możesz otrzymać za niego niewiele niższą kwotę, niż wydałeś pierwotnie przy zakupie. Zupełnie inaczej niż w przypadku plastikowych mebli.