Leasing umożliwia częstą wymianę wyposażenia, które niszczy się lub zużywa najszybciej. Dla przedsiębiorców leasing oznacza możliwość ograniczenia kosztów wymiany np. mebli czy firmowych samochodów, na nowe w regularnych odstępach. Leasing oznacza koszty co miesiąc, jednak w skali np. dwóch czy czterech lat, jest to wydatek mniejszego rzędu, aniżeli zakup całego wyposażenia od podstaw.

Chociaż najbardziej modny i rozpowszechniony jest leasing samochodów, nie brakuje dzisiaj także firm oferujących chociażby leasing mebli do firmy. Zwłaszcza, że coraz częściej w dużych miastach pojawiają się przestrzenie biurowe do wynajęcia i biura wirtualne, zakup mebli i wyposażenie biura, które formalnie działać będzie tylko przez kilka miesięcy – byłby kompletnie bezcelowy. Nie tylko z tego jednak względu coraz więcej firm decyduje się na leasing mebli biurowych.

Korzyści z leasingu mebli

Leasing mebli daje wiele korzyści i są to przede wszystkim aspekty estetyczne. W szczególności tam, gdzie obsługuje się klientów zewnętrznych i przyjmuje gości, bardzo ważna jest jakość mebli oraz ich wygląd. Co kilkanaście miesięcy lub co kilka lat w takich miejscach obsługi klienta warto także odświeżyć nie tylko samą tapicerkę czy kształt mebli, ale aranżację kolorystyczną czy dekorację całego salonu obsługi czy biura. W takich warunkach leasing mebli do biura wydaje się być najlepszy rozwiązaniem – po upływie okresu leasingu, trwającego np. dwa lata, przedsiębiorstwo ma prawo zwrócenia wyposażenia i skorzystania z nowych modeli, dostępnych w aktualnej ofercie.

Leasing meblowy to praktycznie same korzyści:

  • szeroki wybór najróżniejszych styli wśród mebli i dodatków;
  • gwarancja na meble w okresie trwania leasingu;
  • możliwość wymiany uszkodzonych mebli na preferencyjnych warunkach;
  • dostęp do firmowego serwisu;
  • niższe koszty wyposażenia biura;
  • niższe koszty amortyzacji mebli przedsiębiorstwa.

Korzyści wizerunkowe i finansowe firmy

Od strony czysto biznesowej i wizerunkowej, nowe meble i podążanie za modą, wysyła jasny sygnał do stałych i potencjalnych klientów, że firma jest nowoczesna i nie oszczędza pieniędzy na wszystko, co związane z bieżącą obsługą klienta. Salony czy biura wyposażone w atrakcyjne i innowacyjne meble robią lepsze wrażenie, ale przy okazji są także bardziej funkcjonalne. Wszystko dlatego, że współczesne meble to coraz bardziej wielozadaniowe i funkcjonalne przedmioty, które mogą posłużyć np. nie tylko do siedzenia, ale np. również do przechowywania czy składowania dokumentów.

Taka wielozadaniowość mebli biurowych i ich uniwersalność sprawia, że leasing mebli do firmy staje się domeną nie tylko wielkich firm i korporacji, ale właśnie mniejszych przedsiębiorstw i start-upów, które nie potrafią jeszcze całkowicie przewidzieć swojej biznesowej i finansowej przyszłości. Jest to rozwiązanie tak chętnie wybierane przez początkujących biznesmenów, ponieważ pozwala uniknąć zbędnych wydatków w pierwszych miesiącach prowadzenia działalności. Pełne wyposażenie do biura, nawet niewielkiego, oznacza wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wykorzystując dostępny i konkurencyjny leasing mebli, uniknąć można tych kosztów i zoptymalizować swój budżet, a zarabiane pieniądze inwestować w dalszy rozwój firmy, a nie jej doposażenie.