Oświetlenie w domu to bardzo istotna kwestia dla naszych oczu, dobrego samopoczucia a także właściwej atmosfery. Meble kuchenne mogą zostać zaopatrzone w różnego rodzaju elementy oświetleniowe. Przyjrzyjmy się bliżej możliwościom jakie mamy przed sobą oraz korzyściom które nam gwarantują. Nie można też zapominać o tym że każde rozwiązanie nie jest pozbawione wad.

Meble kuchenne mogą posiadać bardzo modne ostatnio listwy LED. Tego typu rozwiązanie z całą pewnością daje bardzo ciekawy efekt wizualny. Oczywiście pod warunkiem, że kolor listwy i jej umiejscowienie jest właściwie dobrany do rodzaju mebli kuchennych jakie posiadamy. Taka listwa LED jest dość oszczędna w poborze mocy. Jedna pobiera max 15 W.

Oświetlenie mebli w całym pomieszczeniu ?

Raczej nie możemy jednak liczyć na to że zapewni nam właściwe oświetlenie całego pomieszczenia. Tak naprawdę można ją raczej traktować jako element dekoracyjny lub rozświetlenie wnętrza jeśli jest ono wyjątkowo ciemne po zmroku. Konieczne jest jednak zamontowanie drugiego podstawowego źródła światła w momencie gdy chcemy pracować w pomieszczeniu kuchennym.

Drugi rodzaj oświetlenia jaki możemy zamontować wybierając meble kuchenne na wymiar to halogenowe lampki. W tym wypadku przy odpowiedniej liczbie żarników możemy z powodzeniem oświetlić miejsce pracy i nie potrzebujemy włączać innego źródła światła.

Co więcej halogeny dają przyjemne ciepłe światło, co znacznie poprawia komfort pracy. niestety pobierają duże ilości mocy. Jedna lampka pobiera co najmniej 15 W nawet do 50 W, a musimy zdecydować się na montaż co najmniej 3- 4 żeby uzyskać efekt oświetleniowy dla całego miejsca pracy.