Wizytówką każdej firmy jest jej wnętrze – niezwykle ważna jest zatem jej odpowiednia aranżacja. Przekłada się to bowiem nie tylko, na jakość ale także na komfort codziennej pracy.

Funkcjonalna i reprezentacyjna recepcja

Pierwszym miejscem, do którego udaje się klient przychodzący do potencjalnej firmy jest recepcja, a więc powinnością jej jest zrobienie na danej osobie doskonałego wrażenia – to właśnie na tej podstawie budowane jest wyobrażenie o firmie.

Jeśli wrażenie wywołane na kliencie będzie pozytywne, istnieje większe prawdopodobieństwo, że skorzysta z jej usług. Gdy wystrój recepcji jest poprawnie zaadaptowany, przyciąga uwagę i wywołuje w klientach pozytywne uczucia.

Natomiast kiedy pragniemy, aby klienci firmy w recepcji czul się komfortowo, musimy wyposażyć ją w nowoczesne meble recepcyjne. Podczas ich wyboru pamiętać musimy o tym, aby były nie tylko reprezentacyjne ale i funkcjonalne.

Dziś na rynku istnieje bardzo wiele firm, które oferują meble recepcyjne, nie tylko te o formacie standardowym, ale również takie, które stworzone zostały według pożądanych przez klienta wymiarów.

Innowacyjne biuro

Biuro, w którym, na co dzień funkcjonuje firma powinno być dobrze zaplanowane oraz wyposażone. W ten bowiem sposób zwiększa się efektywność komunikacji międzyludzkiej oraz poprawia się współpraca pomiędzy istniejącymi w przedsiębiorstwie działami.

Jeśli przestrzeń stworzona w pracy jest interaktywna oraz inspirująca, pobudza zmysły, a przede wszystkim doskonale stymuluje kreatywność pracowników.

Rozplanować przestrzeń

Jednym z najważniejszych zadań w chwili, urządzania biura jest rozplanowanie przestrzeni tak, aby mogła zostać kompleksowo wykorzystana, a także cechowała się funkcjonalnością, użytecznością, estetycznością oraz pięknym wyglądem.

Biorąc pod uwagę przestrzeń, jaką mamy do zagospodarowania, musimy podjąć decyzję, jakie meble wybrać – powinny zostać dopasowane  nie tylko pod względem estetycznym, ale przede wszystkim funkcjonalnym.

Wybór mebli

Wybierając do biura meble powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich rozmiary i kształt, bowiem przestrzeń, jaką posiadamy zawsze bywa w pewnym stopniu ograniczona.

Jedną z najważniejszych zasad, jaka obowiązuje podczas wyboru mebli do biura, jest wybór mebli o kształcie prostym, który jest neutralny, a przez to ponadczasowy. Najczęściej w biurze zestawia się ze sobą kilka biurek – najlepiej zatem wybrać takie, które posiadają ten sam kształt i wielkość – wszystko po to, aby nie wprowadzać w danym pomieszczeniu optycznego bałaganu.

Proste kształty mebli mają także inną zaletę – przez dłuższy czas są modne, dlatego nie musimy, dbając o estetykę i nowoczesność, nieustannie ich wymieniać. Gdy chcemy, aby nasze biuro zawsze szczyciło się elegancją i klasą musimy zadbać o szczegóły. Porządkując przestrzeń musimy ustawić meble pod jednakowym kątem, a szafy, nawet w wysokim pomieszczeniu nie mogą przekroczyć wysokości półtora metra.

Komu jakie biurko?

Niezwykle ważny w planowaniu przestrzeni jest dobór odpowiednich biurek dla każdego z pracowników. Największe biurko należy umieścić w gabinecie szefa – dla niego zatem najlepsze będzie biurko o wymiarach blatu 200×100.

Istotne jest to, dlatego, że wielkość umieszczonego biurka zależy zazwyczaj od zajmowanego stanowiska w firmie. Jeśli w dużym, eleganckim gabinecie ustawimy niepozorne biurko, na pewno zgubi się ono w jego wnętrzu.

Duże biurko przyda się także w sekretariacie, zaś nieco mniejsze ustawmy w pomieszczeniach gdzie pracuje większa ilość osób. W ten sposób doskonale zaplanujemy całe wnętrze budynku, bez względu na jego wielkość.

Biuro z klasą

Każde biuro powinno zostać  urządzone być z klasą – niestety sprawia to, że nie możemy przesadzać z indywidualnymi elementami wystroju. Akcenty i dekoracje szybko wychodzą z mody, dlatego znacznie lepiej dodać takie, które łatwo się odświeża, a w razie potrzeby także zmienia.

Jeśli chcemy, aby biuro charakteryzowało się niepowtarzalnym charakterem, warto poeksperymentować z kolorami. Dla przykładu – możemy zastosować wysokiej jakości farby i tapety, aby efekt pięknych ścian utrzymał się przez dłuższy czas.

Warto postawić na żywe kolory, ponieważ dzięki nim wnętrze wyda się bardziej przyjazne. Kiedy chcemy, aby nasze biuro miało prawdziwą klasę warto zastosować oszklone drzwi szaf, a także tego samego typu drzwi wejściowe.

Funkcjonalność biura

Używając określenia „biuro”, zazwyczaj mamy na myśli nie tylko część oficjalną pomieszczenia, ale także powierzchnię, która, na co dzień przeznaczona jest na przykład jako magazyn, zaplecze bądź kuchnię dla pracowników firmy.

Takie pomieszczenia są niezbędne w każdej firmie – przydają się, kiedy chcemy umieścić gdzieś sprzęty, które nie powinny być widoczne dla potencjalnego klienta. W magazynie można pozwolić sobie na przykład na urządzenie archiwum, umieszczając w nim wyjątkowo wysokie szafy.

Jeśli natomiast chcemy zwiększyć funkcjonalność i nowoczesność biura, możemy zrezygnować z typowej recepcji i zamiast niej umieścić kącik z sofami.