Projektujesz ogród i taras? Nie zapomnij o odpowiednich meblach.

Wraz z nadejściem ciepłych dni rozpoczynają się prace w ogrodach oraz sezon na ulubiony przez Polaków grill. Aby zapewnić sobie należyty wypoczynek należy zadbać o odpowiednie meble przeznaczone do ogrodu.

Postaw na meble ogrodowe z drewna

Niezależnie od tego, czy swój kącik imprezowo-wypoczynkowy ulokujesz na tarasie, czy w altanie ogrodowej, drewniane meble będą najlepsze. To produkt ekologiczny, naturalny i niezwykle trwały. W zależności od upodobań, możesz wybrać ławy, krzesła, huśtawki itp. stylizowane w przeróżny sposób. Zaletą mebli ogrodowych z drewna jest to, iż mogą mieć dowolny kolor, a kiedy znudzi się nam ten , który mamy, możemy je przemalować. Dodatkowo są to meble niezwykle stabilne i trwałe. Żaden wiatr im nie straszny.

meble-drewno-ogrod

Odpowiednia pielęgnacja mebli ogrodowych z drewna

Aby przez długie lata cieszyć się meblami ogrodowymi z drewna w dobrym stanie warto regularnie je impregnować. Najdalej co 5 lat powinniśmy je pomalować na nowo, odpowiednio dopierając preparat ochronny. Mimo, iż drewniane meble wymagają więcej pracy w ich pielęgnacji, z pewnością górują nad tymi, które wykonane są z różnych tworzyw. Nawet jeśli coś zawiedzie, łatwo je naprawić. W okresie zimowych, warto schować je do piwnicy czy garaży a jeśli nie mamy takiej możliwości, bez problemu przezimują w ogrodzie.

meble-drewno-na-zewnatrz

Także coś dla dzieci (i nie tylko)

Dla najmłodszych produkowane są meble ogrodowe z drewna, dostosowane do ich wzrostu i potrzeb. Warto wybrać te kolorowe. Można je uzupełnić całym zestawem dziecięcych akcesoriów ogrodowych, jak drewniane domki, piaskownice, huśtawki, czy całe kompleksy, typu drewniane place zabaw.

Meble ogrodowe z drewna mają całą masę swoich zwolenników – i tych co podążają za modą, jak i tych idących w przeciwnym kierunku. Ci nieprzekonani, z pewnością zmienią zdanie, kiedy kolejny mebel jaki mają z tworzyw sztucznych, ulegnie uszkodzeniu.