Chłopiec i dziewczynka w domu to zupełnie inna historia. Inne potrzeby, inne preferencje, inne spojrzenie na świat i wizja własnego pokoju – zaaranżowanie wnętrza dla nich nie jest więc kwestią najprostszą. Nierzadko wydaje się, że z chłopcami bywa łatwiej, że wystarczy mu kilka szafek, biurko, łóżko, zabawki i będą zadowoleni. Czy aby na pewno?

Młody mężczyzna

Zanim zabierzemy się za aranżację pokoju chłopca, należy przygotować się identycznie jak w przypadku dziewczynek – to, że chłopcom wiele bywa obojętne nie oznacza, że nie będą chcieli uczestniczyć w planowaniu przestrzeni, w jakiej będą spędzać większą część swojego czasu i młodzieńczego życia.

Spróbuj więc:

  • poznać potrzeby swojego syna,
  • porozmawiać o jego wizji aranżacji pokoju,
  • wspólnie zaplanować przestrzeń pokoju.

Kiedy to zrobisz, reszta będzie już tylko kwestią czasu. Istnieją jednak pewne zasady, które sprawdzają się w większości przypadków aranżowania pokoju dla nastoletniego,dorastającego chłopca.

Rady

Chłopcy są niezwykle ruchliwi, dlatego potrzebują dużej przestrzeni do zabawy i spełniania swoich potrzeb. Pogoda na zewnątrz nie zawsze sprzyja zabawom na boisku, dlatego prowizoryczne boisko możesz urządzić w pokoju.

Zadbaj więc o:

  • minimalną ilość mebli,
  • minimalną ilość sprzętów,
  • łóżko „na piętrze”,
  • kolorystyka biało-zielona, nawiązująca do boiska piłkarskiego,

Dobrze, jeśli pod łóżkiem znajduje się wolna przestrzeń, jaką z powodzeniem wykorzystać można na przykład na stworzenie prowizorycznej bramki. Dla udekorowania pokoju tak, aby pozwalał dziecku na swobodną zabawę i wyglądem zbliżony był do sportowej murawy, warto jest umieścić w nim dywan przypominający trawę.

Całość dopełniona męskimi dodatkami, adekwatne do pomysłów chłopca, wkomponuje się aranżacje tworząc idealna całość.

Pokój zaaranżowany w taki sposób to idealne rozwiązanie dla dorastającego młodego mężczyzny – w momencie, kiedy stwierdzi, iż wyrósł z piłkarskich  dodatków i zapragnie czegoś innego, nie będzie trudno się ich pozbyć, pozostawiając zwykłą, ale w pewien sposób efektowną aranżację.