Wybierając meble metalowe do biura od dobrego producenta mamy pewność, że dostaniemy produkt solidny i odporny na uszkodzenia. Różnorodność dostępnych mebli sprawia, że niewątpliwie jest w czym wybierać.

Metalowe meble biurowe mogą stanowić dobrą alternatywę dla mebli drewnianych. A przy obecnym poziomie produkcji i przy różnorodności wzorów, mogą też bardzo ładnie się prezentować. W ofercie producentów znajdziemy więc ogromny wybór szaf biurowych lub typowo kartotekowych, czy na przykład regały magazynowe, jak również meble medyczne lub boksy garażowe.

Meble metalowe są na tyle uniwersalne, że mogą być wykorzystywane nie tylko w biurze

Świetnie nadają się też do magazynów, czy warsztatów. Dzięki nim w naszym otoczeniu na pewno zapanuje porządek, a każda rzecz będzie miała swoje miejsce. Dużym plusem takich mebli jest to, że nie wymagają takiej pielęgnacji, jak drewniane meble, są też mniej podatne na zniszczenia, co w warunkach chociażby magazynowych jest niezwykle istotne.

Metalowe meble biurowe będą z pewnością idealnym rozwiązaniem w każdym miejscu, w którym potrzebna jest archiwizacja dokumentów. Dlatego świetnie zdają egzamin nie tylko w archiwach, ale też w szkołach, bankach, przychodniach, czy muzeach. Zwłaszcza, że robione są w wielu rozmiarach i na różne dokumenty. Możemy więc kupić zarówno szafy kartotekowe przeznaczone dla różnych formatów dokumentów, jak również szafy na teczki wiszące, czy szafy do kart osobowych.

Jeśli chodzi o meble metalowe nie można nie wspomnieć o ich wykorzystaniu w kwestii przechowywania. Mogą to być zwykłe szafy ubraniowe, tzw. szafy BHP, idealne dla pracowników, którzy codziennie muszą przebierać się w strój roboczy i tym samym mają możliwość bezpiecznego przechowania swoich ubrań. Mogą to być także szafy skrytkowe, przeznaczone zarówno do przechowywania małych rzeczy, ale także większe, jakie na przykład widujemy w supermarketach, jako miejsce na pozostawienie rzeczy kupionych w innym sklepie.

Trwałość mebli z metalu

Nie sposób sobie wyobrazić nowoczesne biuro lub firmową szatnie bez wyposażenia ich w odpowiednie meble. Praktyka wskazuje aby zastosować rozwiązania zapewniające maksymalną funkcjonalność oraz trwałość i estetykę wyglądu. Czyli powinno być dużo półek, szuflad lub specjalnych wieszaków na np. kopert z aktami personalnymi.

Najlepiej sprawdzają się w takim przypadku meble metalowe, które z samej nazwy są bardziej trwałe od drewnopochodnych – bo o meblach z litego drewna to możemy sobie tylko pomarzyć. Odpowiednio zaprojektowane profile konstrukcyjne szkieletów mebli metalowych oraz zewnętrzne ich pokrycie wykonuje się zazwyczaj z blachy o grubości nie przekraczającej 1 mm. W zależności od potrzeb, czyli późniejszych funkcji danego sprzętu wyposaża się je w systemy stałych lub regulowanych półek oraz szuflady. W szafach aktowych znajduje się cały system zawieszek, aby był łatwy dostęp z góry do podwieszonych akt. Takie szafy aktowe znajdują zastosowanie w działach kadr, przychodniach, itp. instytucjach, gdzie jest mnóstwo indywidualnych kopert ze zbiorowymi dokumentami dotyczącymi danej osoby.

Szafa metalowa

Można w szafie metalowej stosować system fiszek na oznaczenie co znajduje się w danej szafie, szufladzie lub półce. Konkurencja producentów i dystrybutorów mebli metalowych jest dość duża, wystarczy wejść do internetu i wyszukiwarce wpisać poszukiwany mebel, a otworzy się nam mnóstwo stron, tak sprzedawców, jak i wytwórców. Teoretycznie zakup bezpośrednio u producenta powinien być bardziej atrakcyjny cenowo, ale czasami to się nie sprawdza, bo wytwórcy dają dość duże upusty cenowe pośrednikom, a sami utrzymują poziom cen na takim pułapie, aby nie były niższe niż u pośredników. Jest to typowa gra rynkowa, a potencjalny nabywca powinien zdawać sobie z tego sprawę i nie wyzywać od złodziei jednego lub drugiego producenta.